Izglītības programma “KĀDIEM BĒRNIEM PIEDERĒS NĀKOTNE?” attālināti27.01.2022

Datumi - 27.01.2022

Sirdsapziņas skola aicina piedalīties izglītības programmā “KĀDIEM BĒRNIEM PIEDERĒS NĀKOTNE?” 2022.gada 27.janvārī, plkst.10.00-16.00, attālināti.

Bērni mainās no paaudzes uz paaudzi. Tāpēc mūžsenie vārdi: “Kad mēs augām, tad gan tā nebija” paliek aktuāli visos laikos. Nākotnē mūsu bērni pieņems lēmumus par to, kā dzīvosim, kāda būs ekonomika, politika, izglītības sistēma, drošība, veselības un sociālā aprūpe, bet tagad mēs apzināti vai neapzināti ietekmējam savu bērnu likteņus un iespēju piedalīties nākotnes veidošanā. Ko vecākiem un pedagogiem vajadzētu ņemt vērā jau šodien, lai nākotnē mūsu bērni būtu tie, kuriem uzticēs sabiedrība noteikt nākotni?

Programmas mērķis: Attīstīt  izglītības iestāžu pedagogu un vecāku izpratni par bērna iekšējo pasauli jeb dvēseles izjūtām, kas ietekmē bērna vispusīgo attīstību, sasniegumus un attieksmi pret dzīvi.

Mērķa grupa: Pedagogi un vecāki.

Programmas saturs:

• Jaunā laika bērni – indigo un kristāliskie bērni, to īpatnības dažādos vecumposmos.
  • Kā atpazīt individualitāti bērnībā, skolas gados un palīdzēt tai attīstīties?
  • Kā attīstīt personību no pirmsskolas līdz pilngadībai?
  • Kas veicina bērna, pusaudža vai jaunieša atteikšanos no iniciatīvas uzņemšanās, izpildot tikai pavēles?
  • Kādas sekas piemeklē bērnu, kura vecāki vēlas ar to lepoties?
  • Bērnu salīdzināšana un konkurences veicināšana – kā tā noved pie kompleksiem un mazvērtības izjūtas?
  • Kāds izaug bērns, kurš cieš no vecāku vai pedagogu prasīguma?
  • Vecāku sapņu īstenošana caur bērnu sekas.
  • Brīvība – kā to nesajaukt ar anarhiju un kad patiešām bērns jūtas iekšēji un ārēji brīvs?
  • Vecāku vēlmes un gaidas – kā tas iznīcina pašus vecākus un viņu bērnus?
  • Vecāku pieķeršanās bērnam – kāpēc bērnam tas kaitē?
  • Bērnu kontrole – kāpēc bērniem nepatīk vecākiem atskaitīties?
  • Kāpēc mīļums kļūst par palaidni?
  • Bērna reālās pašizpratnes graušana – kāpēc tā ir tik bīstama?
  • Bērna mentālā un fiziskā veselība – kas patiesībā to grauj un kas stiprina?
  • Bērna intelektuālā attīstība – no kā jāuzmanās, lai bērns nekļūtu par robotu.
  • Bērna garīgā izaugsme  – kāpēc bez tās nevarēs iztikt?
  • Cilvēciskās vērtības un īpašības – kāpēc svarīgi audzināt raksturu?
  • Laimīgs bērns – kāds tas ir?
  • Kādiem bērniem piederēs nākotne?

Nodarbību norises laiks: 2022.gada 27.janvāris, plkst.10.00-16.00.

Nodarbību ilgums un norises vieta: 8 akad.h, tālmācība ZOOM platformā.

Nodarbību vadītāja: Elvita Rudzāte

Elvita Rudzāte ir daudzpusīga personība – jaunībā bijusi profesionāla sportiste, ar talantu mūzikā, ieguvusi divas augstākās izglītības – inženierekonomikā un psiholoģijā. Elvita vairāk nekā 20 gadus vadīja biznesa vadības konsultāciju firmu, izglītības iestādes, pati konsultējusi ne tikai biznesa vadības, bet arī dzīves jēgas un problēmu izpratnes jautājumos. Kopā ar partneriem nodibinājusi izglītības iestādes SOKRATA TAUTSKOLU un Sirdsapziņas skolu un ir šo iestāžu vadītāja. Lai nodotu citiem Latvijas iedzīvotājiem savas ilggadēji uzkrātās zināšanas un pieredzi, Elvita ir sagatavojusi grāmatu un garīgās prakses disku sēriju „Piedošanas mācība” un ir līdzautore grāmatai “Bērnu un jauniešu tikumiskā audzināšana”.

• Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem un personālam dalība bez maksas.
  • Biedrības “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” biedriem dalība bez maksas.

Pieteikties: zemāk aizpildot reģistrācijas formu.