Atbalsta grupa māmiņām ar mazuļiem līdz 1,5 gadu vecumam “BŪT MĀTEI, SIEVAI, SIEVIETEI. BŪT PAŠAI!”

Sirdsapziņas skola aicina māmiņas ar mazuļiem līdz 1,5 gadu vecumam piedalīties atbalsta grupā “BŪT MĀTEI, SIEVAI, SIEVIETEI. BŪT PAŠAI!”

Būt par mammu mazai būtnei ir vienlaikus skaisti un izaicinoši. Tas prasa resursus, aktualizē gan senus personīgus stāstus, gan atnes jaunus izaicinājumus. Daudz kas izrādās citādi kā grāmatās. Mainās ģimenes sistēma, mainos es pati, mainās pasaule apkārt. Kā šajās pārmaiņās būt mierā, priekā, iekšējā balansā?

Nodarbības ir orientētas uz emocionālu un garīgu atbalstu mammām. Bērnus mammas var ņemt līdzi, un viņi telpā darbojas līdzās.

Nodarbības paredzētas: mammām ar bērniem līdz 1,5 gadu vecumam.

Nodarbībās Tev būs iespēja:

– runāt par tev aktuālo un tikt uzklausītai;

– saņemt emocionālu un garīgu atbalstu;

– gūt zināšanas;

– dalīties un smelties praktiskas idejas, ko izmantot ikdienā.

Tikšanās tēmas un laiks:

1. “Dot un saņemt”. Resursi un izdegšana.

(11.05.2022., plkst.10.30-11.30)

Kas man palīdz un kas traucē būt resursā? Balanss starp došanu un ņemšanu, spēja lūgt un pieņemt palīdzību. Iekšējie un ārējie resursi. Fiziskie resursi, atjaunošanās pēc dzemdībām, miegs, sabalansēts uzturs. Emocionālie resursi – attiecības un tuvība. Garīgie resursi – Dievs, garīgā prakse.

2.“Kas esmu es pati?” – identitātes maiņa, pašrealizācija.

(18.05.2022., plkst.10.30-11.30)

Iekšējās izmaiņas, kļūstot par māti. Sociālā loka, kontaktu izmaiņas. Lomas – māte/sieva/sieviete/profesionāle. Pašrealizācijas jautājumi. Profesionālā izaugsme un bērna vajadzības – balanss. Kad/vai atgriezties darbā?

3.“Paaudžu konflikts” – kā mijiedarboties ar bērna vecvecākiem.

(25.05.2022., plkst.10.30-11.30)

Vecvecāku attiecības ar mazbērniem, vecāku attiecības ar saviem vecākiem. Kopīgās sistēmas izmaiņas. Ģimenes robežas, vērtību atšķirības. Mana bērnības pieredze un manas attiecības ar savu mammu, agrīnā pieredze un tās aktualizācija līdz ar bērna piedzimšanu.

4.“Bērns vai partneris?” – partnerattiecību izaicinājumi.

(01.06.2022., plkst.10.30-11.30)

Izmaiņas pāra atteicībās, ienākot bērniem, tuvība un tās šķēršļi. Lomas – vīrs/sieva, vecāki. Kā atrast vienam otru no jauna? Pāra attiecības, seksualitāte.

5.“Es (ne)gribu māsiņu” – Brāļu un māsu konflikti.

(08.06.2022., plkst.10.30-11.30)

Kā risināt konfliktus starp bērniem, kādi ir to cēloņi. Greizsirdība, konkurence, uzmanības sadalīšana. Praktiskas idejas.

6. “Es baidos par savu bērnu” – racionālas un iracionālas bailes.

(15.06.2022., plkst.10.30-11.30)

Kā nošķirt vienas no otrām. Mana iekšējā drošība. Paļaušanās un kontrole, mana atbildība kā vecākam. Par ko es baidos patiesībā (kādas savas bailes es projecēju uz bērnu). Iekšējais miers.

Nodarbības vada: Ilze Ulmane-Rudakova, psiholoģe, sistēmisko metožu praktiķe un trīs bērnu mamma.

Nodarbību struktūra: dalīšanās aplis, tēmas iztirzājums, kopīga tematisku dziesmu un dainu dziedāšana kokles pavadībā (muzikāla sagatavotība nav nepieciešama).

Grupā dalītais ir konfidenciāls un tālāk netiek izpausts.

Dalībnieču skaits: ierobežots (līdz 6).

Nodarbību norises laiks un vieta: Grupa notiks reizi nedēļā, trešdienās, plkst. 10.30-11.30, Laimas ielā 1, Sigulda.

Grupa ir atvērta tipa. Iespējams piedalīties atsevišķās nodarbībās vai iegādāties abonementu, apmeklējot visas grupas nodarbības.

Dalības maksa:

• Viena nodarbība: EUR 10,00
  • Abonements (6 nodarbības) – EUR 42,00
  • Sirdsapziņas skolas audzēkņu vecākiem atlaide 50%

Pieteikties: skatīt aktuālo nodarbību plānu šeit.