Veselība14.08.2019

Veselība atspoguļo cilvēka attieksmi pret dzīvi. Ja cilvēks ir vesels, tad viņam ir veselīga attieksme pret dzīvi. Ja cilvēku vajā dažādas slimības, tad viņam kaut kas ir jāmaina savos uzskatos par dzīvi. Atcerieties, ka pārmērīgi sliktais jeb sliktais, kas pārsniedz 49%, izraisa ķermeņa fiziskās slimības. Savukārt, pārmērīgi labais jeb ilūzijas, kas pārsniedz 51%, izraisa Dvēseles slimības. Ilūzijas jeb pārlieku labais izraisa psihiskas novirzes, kas no labā uzkrāšanās pāraug psihes traucējumos un Dvēseles slimībās.

Iepazīsimies ar ķermeņa filosofiju, jo tas mums ir nepieciešams, lai izprastu slimību cēloņus. Iespējams, daži no jums domās, ka šī tēma nav svarīga, jo jūs nevajā veselības problēmas. Tomēr ņemiet vērā, ka šī tēma ir ļoti svarīga, jo jūsu ķermenis ir tas, kas jums pasaka priekšā, ko jūs dzīvē domājat vai darāt nepareizi.

Sākumā ir jāizprot dažādu ārstēšanās veidu būtība. Visiem mums pazīstama ir tradicionālā medicīna. Nekas nav iebilstams pret tradicionālo medicīnu, tieši otrādi, nākotnē bez tradicionālās medicīnas neiztikt, tomēr mums ir jāsaprot, ka tradicionālā medicīna skar parādības vai sekas, kuras izpaužas fiziskajā ķermenī. Tradicionālā medicīna likvidē sekas.

Zāles, kuras pielieto tradicionālā medicīnā, faktiski nomērdē sāpes, neatrodot patieso slimības cēloni. Tāpēc slimība atkārtojas vai rodas cita slimība, daudz smagākā pakāpē. Parasta ārstēšana ar zālēm simboliski ir līdzīga “zālēm –karavīram”, kas uzbrūk “pretiniekam – slimībai” un ātri to iznīcina, ja vien ienaidnieks nav par to spēcīgāks.

Daži parapsihologi noliedz zināšanas medicīnā, kas nav pareizi, jo Dieva valstībā spēkā ir zelta likums – zinības bagātina cilvēku, un, pat ja ceļa sākumā tās var arī traucēt, turpmāk bez medicīnas neiztikt.

Kāpēc zināšanas medicīnā ceļa sākumā var traucēt? Tāpēc, ka daudzi ārsti pēc izglītības iegūšanas kļūst diezgan skeptiski attiecībā pret alternatīvo medicīnu. Šobrīd gan situācija mainās uz labo pusi, un samērā daudz ārstu sāk par to  interesēties.

Ja ārstiem būtu zināšanas par alternatīvo medicīnu, tad viņi daudz labāk varētu palīdzēt saviem pacientiem. Pats svarīgākais ir izvēlēties tādu ārstu, kuram jūs varat uzticēties. Ja jūs uzticaties ārstam, jums ir liela iespēja saņemt nenovērtējamu palīdzību savā dzīves ceļā. Ja jūs neuzticaties ārstam, tad viņam ir grūti jums palīdzēt.

Tagad aplūkosim alternatīvo medicīnu – dziedniecību.
Dziedniecība ir nopietns un grūts darbs. Dziednieks ir ārsts, psihologs un garīdznieks vienlaikus. Dziedniekam ir jāizārstē slimnieks, jāsaprot slimnieka psiholoģiskais stāvoklis un līdzīgi kā garīdzniekam jāpalīdz uzturēt možs Gars, tas ir, ticība dzīvei un labajam.

Praksē jūs esat sastapušies ar dažādiem dziedniekiem un dziedniecības metodēm.Arī dziednieks jums ir jāizvēlas tāds, kuram jūs uzticaties. Ja jūs neticat dziedniekam, arī viņš jums nevarēs palīdzēt.

Diemžēl gan Latvijā, gan citās valstīs ir samērā daudz šarlatānu, kuri uzdodas par dziedniekiem peļņas nolūkā. Ja jums nav palaimējies un jūs esat nonākuši šāda šarlatāna rokās, tad padomājiet, kāpēc dzīve jūs tā ir sodījusi, aizvedot jūs pie šāda cilvēka, kurš jūs māna. Vai arī jūs neesat kādu apmānījis? Katrā ziņā piedodiet šim cilvēkam, kurš no jums ir tikai izspiedis naudu, jo citādi, saglabājot negatīvo saiti ar šo cilvēku, jūs varat saslimt vēl smagāk.

Psihologs un dziednieks ir ļoti tuvas profesijas. Labu psihologu uzskata par magu, tāpēc, ka maģija vispirms ir cilvēka Dvēseles pazīšana.

Labam dziedniekam jābūt arī labam psihologam, jo nevar iedomāties zintnieku, kurš nepazīst dzīvi un cilvēku problēmas, kurš neizprot cilvēku uzvedību, tās cēloņus un sekas.

Ja dziednieks dzīvo atrauti no ārpasaules, tad viņam ir grūti palīdzēt slimniekam, jo viņš nevar izprast slimības cēloni.

Jums varētu būt jautājums, kāpēc viens dziednieks vienam slimniekam var palīdzēt, bet citam ar tādu pašu problēmu – nevar? Tas ir saistīts ar dziednieka un slimnieka garīgās attīstības līmeni. Ja slimnieks atrodas augstākā garīgās attīstības pakāpē, tad dziednieks nevar palīdzēt. Ja slimnieks netic dziednieka spējām, arī tad dziednieks nevar palīdzēt. Ja starp slimnieka un dziednieka enerģētiku ir liela nesaderība –  dziednieks nevar palīdzēt. Labi dziednieki parasti jūt, kam viņi var vai nevar palīdzēt, pasakot to slimniekam jau pirms ārstēšanās uzsākšanas.

Maģijas paņēmienus var izmantot tikai tādam slimniekam, kas noteikti turpinās ārstēšanos pie tā paša ekstrasensa. Ja slimnieks sāk skraidīt pie dažādiem ekstrasensiem, tad tas var kaitēt viņa veselībai.

Dažkārt reakcija pēc bioenerģētiskās ārstēšanas paņēmieniem var būt ļoti saasināta, bet parasti tā ātri (1-5 dienu laikā) pāriet. Pēc krīzes jutīsiet atbrīvotību. Ja sliktā pašsajūta nepāries un pastiprināsies, piedodiet ekstrasensam, ka viņš neviļus iedarbojies uz jums ar savu enerģiju, nesaprazdams, ka jūs nesaderat kaut kādu iemeslu dēļ. Piedodiet sev un ķermenim, un jūs atbrīvosities no problēmas.

Būtiski ir ievērot to, ka ārsti uzņemas atbildību par slimnieku, ekstrasensi –  nē. Kopš neatminamiem laikiem eksistē raganas, burvji, kas palīdz ar zālītēm, apvārdošanu, lūgšanām, – tā ir mīlestības enerģija, un tā patiešām palīdz, bet dziednieki nekad nenosaka medicīnisku diagnozi.

Mēs ar acīm redzam, kā dziednieks uzliek roku uz slimās vietas, un tā mums šķiet ārstēšana, bet šāda palīdzība ir tikai sākums – ir jāatrod slimības cēlonis. Diemžēl ne visi dziednieki prot noteikt slimības cēloni. Tas nozīmē, ka dziednieks cīnās ar sekām, bet, ja nenosaka un neārstē cēloni, slimība var atkārtoties vai parādīties jau citā ķermeņa vietā daudz smagākā formā.

Ja jums sola uzreiz atbrīvot no visām kaitēm vienā seansā ar vienu rokas mājienu, tad jūsu ārsts sasniedzis Kristus garīgās attīstības līmeni vai arī ir šarlatāns. Uzmanieties no šarlatāniem, nav dzirdēts, ka Latvijā būtu kāds dziednieks, kurš ir sasniedzis Kristus garīgās attīstības līmeni.

Pievērsīsim uzmanību vienam no alternatīvās medicīnas veidiem – ārstēšanai ar homeopātiskiem līdzekļiem. Homeopātiskie līdzekļi ne tikai izvada sārņus, kas iegūti, materializējoties stresiem, bet arī ķīmiskās izcelsmes sārņus.

Homeopātiskie līdzekļi nav kaitīgi ķermenim, savukārt, ķīmiski radītās zāles var izsaukt dažādas blakus parādības. Ne vienmēr ir iespējams ārstēt slimību ar homeopātiskiem līdzekļiem. Dažkārt ir nepieciešamas gan ķīmiskās, gan homeopātiskās zāles.

Ja ķīmiskās zāles tikai nomērdē sāpes, tad homeopātiskās zāles mēģina atbrīvot no negatīvās enerģijas. Tomēr arī homeopātiskās zāles ir bezspēcīgas, ja netiek atklāts slimības patiesais cēlonis. Visefektīvākais paņēmiens ir atrast slimības patieso cēloni un izvēlēties nepieciešamo ārstēšanas veidu, un tas var būt gan ķīmiskās zāles, gan homeopātiskās zāles, gan masāžas, gan citi veidi.

Lietojot homeopātiskās zāles, būtiski ir ņemt vērā homeopāta norādījumus par zāļu lietošanu. Ja homeopāts saka, ka jālieto viens piliens, tad tā arī ir jādara. Ja lieto vairāk, tad zāles var iedarboties ar pretējo efektu.

Tagad aplūkosim ārstēšanu ar domu spēku. Jūs varat sev palīdzēt, izzinot sevi. Lai jūs varētu atveseļoties, jums nepieciešams pārveidot domāšanu. Svarīgi ir cilvēkam atrast laiku sev, lai pārdomātu pieļautās kļūdas, gūt no tām mācību, lai, turpmāk dzīvojot, būtu mazliet gudrāks. Pārmainīt savu domāšanas veidu cilvēks var tikai pats. Izņēmums ir pavisam mazi bērni, kuri vēl patstāvīgi nedomā, – viņu domu pasauli veido māte.

Dziedināšanu ar domu var salīdzināt ar kalnu, ko iznes graudu pa graudiņam. Kas spēj radīt mērķtiecīgu savu smilšu graudiņu transportēšanas sistēmu, tas viegli tiek galā ar šo darbu. Tas nozīmē, ka viņš prot samazināt savas slimības apjomus.

Domu pasaules pārmainīšanu dēvē par sevis pārmainīšanu. Tās ir vislielākās un visgrūtākās pārmaiņas. Ārstējot ar domām, pamatā ir negatīvo emociju atbrīvošana. Ārstēšana ar domām iedarbojas, ja cilvēks savas negatīvās domas apzinās, t.i., atzīst savas kļūdas. Tad automātiski notiek atbrīvošanās no negatīvo domu enerģijas.

Ārstēšana ar domu spēku ir augstākais no visiem ārstēšanas līmeņiem. Šī visaugstākā līmeņa visaugstāko pakāpi sasniedz tas, kurš iemācās atbrīvot slimības ar savām domām. Ārstēšanas rezultāti saglabājas tikai tādā gadījumā, ja cilvēks saprot, kāpēc viņš ir slimojis.

Mēs esam iepazinušies ar dažādiem ārstēšanas veidiem, un tagad apskatīsim  slimības jēdzienu. Slimība – tās ir cilvēka fiziskās ciešanas, kurā enerģijas negativitāte ir pārsniegusi kritisko robežu, un organisms kā vienots veselums vairs neatrodas līdzsvarā. Slimība rodas, ja Dvēseles sāpes, no kurām mācība nav gūta, pāraug fiziskajās sāpēs. Caur sāpēm mūsu ķermenis pievērš uzmanību situācijai, ko vajadzētu labot.

Ikvienas slimības pirmcēlonis ir stress, kas ir negatīva doma. Stresa pakāpe nosaka slimības raksturu. Jo lielāks stress, jo smagāka slimība. Slimība ir nepareizas rīcības sekas, pēc kuras labā un ļaunā svaru kausi ir nosliekušies uz ļaunā pusi. Atcerieties, ka ikvienā veselā cilvēkā ir 49% negatīvā un 51% pozitīvā. Ja cilvēks ir saslimis, tas nozīmē, ka negatīvais ir par kādām desmitdaļām vairāk nekā 49%, piemēram, 49,1%, un labais ir par tikpat desmitdaļām samazinājies, piemēram, konkrētajā piemērā labais ir 49,9%.

Dvēseles sāpes uzkrājas līdz brīdim, kad traukā iekrīt pēdējais piliens un rodas fiziska slimība. Jo vairāk uzkrājies stresu, jo smagāka slimība. Lēni uzkrājoties stresiem, var rasties vēzis, ātri – insults vai infarkts.

Iedomājieties, ka esat trauks, kurā iepil stresa pilieni. Trauks lēnām sāk pildīties jau no piedzimšanas brīža, bet ir arī cilvēki, kuri pārāk daudz dusmojas, –  tiem stresa pilieni pil ātrāk. Piemēram, jūsu trauks ir gandrīz pilns, vēl vieta ir tikai vienam pilienam. Jūs iekāpjat tramvajā un nejauši uzkāpjat tantiņai uz kājas, kura jūs par šo nodarījumu skaļi nolamā – rezultātā jūs saņemat pēdējo stresa pilienu jūsu traukā un saslimstat. Vai jūsu slimībā ir vainīga tantiņa, kura uz jums sabļāva? Protams, nē. Tāpēc ļoti bieži mēs savās nelaimēs vainojam pēdējo stresa piliena izraisītāju, bet viņš nav ne pie kā vainīgs. Jūs pats pietiekami ilgi esat krājis savus stresus ķermenī, kurā vairs nav vietas, un tāpēc tie izpaužas fiziskas slimības veidolā.

Slimodami ar parastām kaitēm, mēs sadedzinām negatīvo enerģiju un izveseļojamies. Piemēram, iesnas un neliela saaukstēšanās rodas no aizvainojuma pret kādu.

Hronisku slimību gadījumā notiek nepārtraukta degšana un jaunu stresu uzkrāšana. Piemēram, ja ir hroniskas iesnas, tas nozīmē, ka cilvēks nepārtraukti jūtas aizvainots, tas ir īpaši raksturīgi bērniem.

Atcerieties, ka slimība ir mācība, no kuras mums ir jākļūst gudrākiem. Visas slimības ir aplamās domāšanas rezultāts. Atzīt savas kļūdas nozīmē izārstēt jebkuru savu slimību.

Ja mēs esam saslimuši, tas nozīmē, ka slimība mums dod laiku secināt, ko mēs darām vai domājam nepareizi. Jo ātrāk cilvēks apjēdz savas kļūdas, jo ātrāk viņš izveseļojas. Lai saprastu savas kļūdas, nepieciešams domāt. Lai domātu, vajadzīgs miers un iespēja būt vienatnē ar sevi. Vai jūs bieži paliekat vienatnē ar sevi? Vai varat atrast sev laiku pārdomām? Ja nē, tad mainiet kaut ko savas dienas režīmā, lai atrastu laiku paši sev.

Tātad, slims cilvēks ir tas, kurš aplam ir domājis un nepareizi dzīvojis. Ja viņš iemācīsies pareizi domāt, atlabs.

Jūs, iespējams, būsiet pārsteigti, bet jebkurš viegls kritiens ir brīdinājuma signāls. Pirms lielas traumas vienmēr būs maza trauma.

Lai mēs būtu veseli, mums ir nepieciešams Dvēseles miers, kas ir līdzsvarotība. Mēs nemitīgi jaucam līdzsvarotību ar savaldību.

Savaldība ir kārtīgums, pieklājība, utt. Savaldība ir sevī esošā sliktā slēpšana un tā ārēja izdaiļošana, kas beigu beigās izraisa iekšēju lūzumu – slimību. Savaldība ir varmācība pret sevi, tā nozīmē – nīst pašam sevi. Līdzsvarotība ir mīlestība pret sevi un citiem.

Īpaši politiķi cenšas būt savaldīgi, un tāpēc viņi nodara pāri savam ķermenim. Ja politiķis pieņems oponentu kā cilvēku, kuram ir cits viedoklis, un iekšēji nedusmosies uz viņu, tad viņš jutīsies mierīgi. Ja politiķis centīsies būt tolerants sarunā ar savu oponentu un iekšēji dusmosies uz oponentu, tad politiķis nodarīs pāri savam ķermenim. Labākā gadījumā viņš pieņemsies svarā, bet sliktākā gadījumā viņu piemeklēs dažādas slimības.

Lai mēs izprastu slimību cēloņus, mums ir jāizprot ķermeņa filosofija. Cilvēka ķermenis pasaka priekšā, ko cilvēks domā vai dara nepareizi. Ķermeņa filosofijā ļoti svarīgu vietu ieņem mugurkauls, jo pa mugurkaulu plūst dzīvībai svarīgākās enerģijas. Tāpēc vispirms mēs apskatīsim to, ko tas nozīmē, ja mums ir kādas problēmas ar mugurkaulu.

Mugurkauls kā spogulis attēlo galvenās patiesības par šo cilvēku. Skelets raksturo tēvu. Vārgs skelets – vājš tēvs.

Mugurkauls liecina par cilvēka principiem. Ja bērnam ir greizs mugurkauls, tas nozīmē, ka arī tēva principi ir greizi. Ja bērns ir sakumpis, acīmredzot viņa tēvam piemīt maigs raksturs, un, lai šo vājību slēptu, viņš kļūst par despotu vai ļauj ģimenē valdīt savai mātei.

Normāla ģimenes galvas bērnu kauli ir stipri, un viņi taisni tur muguru. Iegurnis nozīmē apakšējo balstu jeb mājas, kurās cilvēks rod atbalstu. Garā stiprās ģimenēs izaug bērni ar spēcīgiem iegurņiem. Ja Garā vājā ģimenē izveidojas cilvēks ar stipru ķermeni, tad Gars ir apzināti strādājis, lai augtu. Viņš ir pacēlies pāri ģimenes vājībām, jo ir jutis, ka pretējā gadījumā var aiziet bojā.

Neskatoties uz to, ka jums nav problēmu ar mugurkaulu, mums visiem ir jānostiprina skelets. Kalcijs un fiziskās aktivitātes ir nepieciešamība!

Mugurkauls savieno enerģētisko pagātni, tagadni un nākotni. Mugurkaulā atrodas galvenais enerģētiskais kanāls, pa kuru augšup – lejup plūst veselības enerģija: ienāk pa astes kaulu un iziet pa galvvidu.

Kur cilvēkā rodas enerģija? Enerģija pie mums plūst no Visuma. Vislabāk mēs enerģiju uztveram miegā, jo tad mūsu Dvēsele ir tīra.

Ja mūsu dzīvē ir kādi pozitīvi notikumi, tad tie mums dod enerģiju, bet, ja mūsu dzīvē ir kādi negatīvi notikumi, tad tie iznīcina mūsu enerģiju. Slimi cilvēki noņem enerģiju no blakus esošiem veseliem cilvēkiem.

Jo lielāks ir kakla VII skriemelis, jo lielāka ir cilvēka iedzimtā uzticība mērķim. Ja jūsu kakla VII skriemelis ir izteikti redzams, tas nozīmē, ka jūs esat ļoti mērķtiecīgs cilvēks, bet šis mērķtiecīgums dažkārt traucē jums dzīvot. Ja sajūtat sāpes kakla VII skriemeļa rajonā, tas nozīmē, ka jūsu mērķtiecīgums ir pārmērīgi liels, un tas kaitē jūsu veselībai. Samaziniet savus mērķus, neesiet tik ietiepīgs to sasniegšanā, un jūs jutīsities labāk.

Ja saspringst pleci, tā ir zīme, ka tūlīt, tūlīt mērs būs pilns. Plecos dzīvo alkatību paudošs pārspīlēta prasīguma stress, kas grib aizvien ātrāk, aizvien labāk, aizvien vairāk, nesaprotot, ka ātrāk var, labāk var, bet vairāk  vairs nevar.

Cilvēka ķermenī atrodas arī enerģētiskie centri jeb čakras, kas kalpo par enerģijas rezervuāriem, kuru normālu piepildīšanos nodrošina vesels mugurkaula stāvoklis.No galvenā enerģētiskā kanāla atzarojas sāņus kanāli, kas konusveidīgi atveras ķermeņa aurā. Tos sauc par čakrām jeb enerģētiskajiem centriem. Pavisam ir septiņas čakras. Katrai čakrai ir sava krāsa un nozīme.

Ja problēmas ir ar astes kaulu, tas liecina, ka cilvēkam vairs nav spēka dzīvot. Problēmas ar astes kaulu ir pēdējais brīdinājums, pēc tam var sekot ļoti smaga slimība vai pat nāve.

Cilvēka ķermeņa izpratnē svarīga ir sāpju atrašanās vieta – “pa labi-pa kreisi, priekšpusē-aizmugurē, augšā-lejā”.

Ķermeņa labā puse ir sievišķās enerģijas nesēja. Vārga labā puse liecina par to, ka jums ir problēmas ar māti, sievu vai sievišķo dzimumu vispār. Ja jums ir kādas veselības problēmas labajā pusē, tad tas nozīmē, ka problēma ir saistīta ar sieviešu dzimumu. Pat, ja nejauši krītat un sasitat labo pusi, tas nozīmē, ka bija piepešas dusmas uz sieviešu dzimuma pārstāvi.

Ķermeņa kreisā puse ir vīrišķās enerģijas nesēja. Vārga kreisā puse liecina par to, ka jums ir problēmas ar tēvu, vīru vai vīrišķo dzimumu vispār. Ja jums ir kādas veselības problēmas kreisajā pusē, tad tas nozīmē, ka problēma ir saistīta ar vīriešu dzimumu. Pat, ja nejauši krītat un sasitat kreiso pusi, tas nozīmē, ka bija piepešas dusmas uz vīriešu dzimuma pārstāvi.

Ķermeņa priekšējā daļa ir jūtu enerģijas paudēja. Visas problēmas ķermeņa priekšpusē saistītas ar negatīvām jūtām, ko esat sevī uzņēmis.

Ķermeņa augšējā daļa liecina par enerģiju, kas virzīta uz nākotni. Ja cilvēks baidās par nākotni, rodas slimība ķermeņa augšējā daļā.

Ķermeņa lejasdaļa liecina par enerģiju, kas virzīta pagātnē. Ja pagātne bijusi skarba, slimo ķermeņa lejas daļa.

Bērnu slimības vienmēr ir vecāku dvēseles dzīves atspulgs. Katrs cilvēks ar gadiem sevī uzņem arvien vairāk savas dzīves stresu, bet mazu bērnu slimības rodas tikai un vienīgi no vecāku stresiem.

Viena no lielākajām problēmām ir tad, ja vecākiem piedzimst bērns ar ģenētiskām novirzēm. Ģenētisku attīstības noviržu bāzes enerģija ir nievāšana. Tas nozīmē, ka vecāki un bērns izcieš karmu par iepriekšējā vai tagadējā dzīvē nievājošo attieksmi pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sāpes pasludina trauksmi, labāk par visu citu informējot par iznīcināšanu.
Sāpju savdabība raksturo dusmas:
1)Asas sāpes – asas dusmas. Tikko kāds sadusmojis.
2)Trulas sāpes – trulas dusmas. Bezpalīdzības izjūta savu dusmu īstenošanas sakarā.
3) Durošas sāpes – durošas dusmas. Gribētos atriebties, bet nevar.
4) Hroniskas sāpes – ilglaicīgas dusmas. Sāpju pastiprināšanās vai samazināšanās liecina par dusmu uzplūdiem vai dusmu samazināšanos.
5) Piepešas sāpes – piepešas dusmas.

Sāpes ir trauksmes zvans, kas vēsta, ka nevajag meklēt vainu citos, ja reiz ķermenī ir radušās sāpes. Kas vainīgo meklē ārpus sevis, tas neizveseļojas!

Vai jūs esat aizdomājušies, ka paaugstināta temperatūra palīdz ķermenim attīrīties no negatīvās enerģijas? Temperatūras augstums parāda, cik enerģiski ķermenis mēģina palīdzēt sadedzināt jeb iznīcināt negativitāti, ko cilvēks uzņēmis sevī  neprasmes vai muļķības dēļ.

Augsta temperatūra – stipras, niknas dusmas. Ilgstoši paaugstināta temperatūra – senas un ilglaicīgas dusmas (iespējams, uz vecākiem). Septiska temperatūra – īpaši naidpilnas dusmas, ko ķermenis nespēj uzreiz sadedzināt, lai izdzīvotu.

Reizi gadā pat ir vēlams slimot ar augstu temperatūru, lai organisms dabiskā veidā varētu attīrīties. Ja problēma ir tikai augstā temperatūra, bet citu būtisku organisma traucējumu nav, es iesaku temperatūras samazināšanai zāles nelietot. Ļaujiet, lai organisms pats attīrās.

Lai izveseļotos, svarīga ir arī pareiza elpošana.
Lai atbrīvotos no sāpēm lēkmju gadījumos (sāpes, aritmija, astmas uzliesmojums), nepieciešams domās iztēloties sekojošo:
Ar katru ieelpu jūs uzņemat sevī labo, bet izelpojat slikto. Arī slimā vieta elpo. Neaizmirstiet domāt. Izelpojam slikto un ieelpojam labo, vēl izelpojam daudz, daudz sliktā un ieelpojam daudz, daudz labā… Sirds nepietiekamības un astmas gadījumā izelpojam arī vainas izjūtu, kas pātago cilvēku, un uzlabošanās efekts rodas vēl ātrāk. Tas, ko jūs ieelpojat, ir tīrā Dievišķā enerģija. Mūsu pozitīvais domāšanas veids palielina ieplūstošās enerģijas tīrību un daudzumu.
Elpošanas vingrinājumus profilaksei ieteicams veikt katru dienu. Iedomājieties:
Es ieelpoju mīlestības pozitīvo enerģiju un izelpoju savas vainas izjūtas negatīvo enerģiju, es atkal ieelpoju mīlestības pozitīvo enerģiju un izelpoju savu baiļu negatīvo enerģiju, es atkal ieelpoju mīlestības pozitīvo enerģiju un izelpoju savu dusmu negatīvo enerģiju, un tā –  vairākas reizes, līdz jūtat, ka jūsos ir tikai mīlestības pozitīvā enerģija.
Pēc šāda elpošanas vingrinājuma veikšanas, pašsajūta kļūst labāka un prāts mierīgāks. Pamēģiniet!

Tagad iepazīsimies ar ķermeņa simboliskajām atbilstībām. Apskatīsim ķermeņa simboliskās atbilstības, sākot ar galvu.
Ja jums ir slikta redze, tas nozīmē, ka jūs negribat kaut ko redzēt, un tāpēc daba jums palīdz, atņemot redzi.
Ja jums sāp ausis, tas nozīmē, ka jūs nevēlaties kaut ko dzirdēt. Ēdiens, kuru liekat mutē, simbolizē plānu, ko vajag labi pārdomāt. Tie, kuri ēd lēni, labi sakošļājot ēdienu, tie dzīvē lēmumus pieņem nesteidzoties. Tie, kuri ēd ātri, arī dzīvē cenšas visu izdarīt ātri, iespējams, pat pavirši.

Prātu cilvēks pārmanto no tēva. Zobi simbolizē tēva prātu. Cilvēks ar stipriem zobiem spēj izstrādāt saprātīgus plānus. Kurš zobojas par tēva un vīra prātu, tai skaitā, par vīriešu plāniem, tam sāk drupt dzerokļi. Kurš pret citu atņirdz zobus, tam iznīkst priekšzobi. Kurš vēlas cilvēkus nežēlīgi pazemot, tas tiek pie parodontozes – zobu sakņu iekaisuma. Šī iekaisuma dēļ zobi var pat izkrist, lai cilvēks vairs nevarētu izmantot muti par cīņas ieroci.

Ēdiena plūsma barības traktā ir līdzīga plāna īstenošanai, laba ceļa vēlējums tam. Kurš pēdējā brīdī piepeši nolemj no iecerētā atteikties, jo sava darba rezultātam netic, tam žagojoties ēdiens atgriežas atpakaļ no barības vada mutē.

Ēdiens, ko saindējušas sliktas domas, negatīvi ietekmē gremošanu. Tāpēc ļoti svarīgi ir ēšanas laikā domāt tikai labas domas. Vēlams ēšanas laikā neapspriest sliktus notikumus un neskatīties televizoru, ja rāda ziņas vai citus ne pārāk pozitīvus raidījumus. Kurš baidās iet uz priekšu, tam laiku pa laikam rodas barības vada spazmas.

Kurš uz dzīves šķēršļiem dusmojas, jo grib iet pārāk ātri, tam barības vads var sašaurināties, piemēram, daudzo čūlu dēļ.

Ja cilvēks baidās no dzīves un grūtībām, viņam izveidojas barības vada divertikuli. Gremošanas trakts saslimst, ja darbs tiek darīts darīšanas dēļ.

Kuņģis simbolizē darba sākumu. Kurš baidās sākt darbu, tam kuņģis ir jūtīgs.    Kurš nevēlas sākt darbu, tā kuņģis neizdala kuņģa sulu. Kurš darbu un darīšanas sāk dusmojoties, tam vispirms rodas kuņģa gļotādas iekaisums – gastrīts. Ja dusmas pastiprinās, rodas kuņģa čūla. Ja dusmas pāraug ļaunprātīgā naidā, kuņģa čūla pārtop par vēzi.

Divpadsmitpirkstu zarna simboliski līdzīga apjomīga darba sākumam, kurā iesaistās visas piederošās personas. Prasme strādāt kolektīvā liela mērķa sasniegšanai ir garantija veselai divpadsmitpirkstu zarnai. Zarnu trakta sievišķā puse ir tievā zarna, vīrišķā puse – resnā zarna.Tievā zarna simbolizē ikdienas darbu, ko veido sīkumi. Kurš neieredz dzīves sīkumus, it īpaši, ja tā ir sieviete, turklāt arī atbrīvoties no tiem nevēlas, tas nabas apvidū jūt sāpes un smagumu. Resnā zarna simbolizē darba nopietnāko un riskantāko daļu, ar kuru vairs nav joki. Ja cilvēks baidās uzsākt lielu darbu, to nemitīgi atliekot, saslimst viņa aklā zarna. Loka zarnas slimības izraisa neprasme iet tālāk, jo cilvēks nespēj izprast dzīvi.Ja cilvēks baidās riskēt, baidās ieņemt augstāku amatu, uzskatīdams sevi par nekompetentu, tomēr piespiež sevi riskēt, tad viņam saslimst loka zarna, kas atrodas vēdera labajā pusē. Kas neieredz nopietnus un lielus pasākumus, jo jūtas nedrošs, vai neieredz vīriešu mazapmaksātu darbu, tam saslimst resnā zarna.
Asa izkārnījumu smaka liecina par neapmierinātību ar darba rezultātiem. Ja cilvēks dusmās meklē apkārtceļus, lai slēptu sadzīves neveiksmes, saslimst sigmveida loka zarna. Kas ar darba rezultātiem jūtas neapmierināts, un tajā vaino sevi un citus, tam saslimst taisnā zarna.Bailes palaist garām pēdējo iespēju, pikta pieķeršanās kaut kam, traģēdijas izjūta, piemēram, zaudējot darbu, – tas viss izraisa taisnās zarnas slimības. Vēlēšanās vairāk iegūt ekonomējot rada skopumu un aizcietējumu. Zarnu gāzēšanās simbolizē kareivīgumu. Jo vairāk cilvēks steidzas, jo vairāk gāzu veidojas. Jo vairāk dusmās ārdās, jo nepatīkamāka gāzu smaka. Atraugas liecina, ka cilvēks savu viedokli uzspiež citiem.

Plaušas ir brīvību simbolizējošs orgāns. Kad cilvēks ir brīvs, viņam ir liels plaušu apjoms, un plaušas ir veselas.

Alerģija ir protesta dusmu rezultāts vai dusmas, kas rodas, nomācot vēlēšanos cīnīties par brīvību.

Kas baidās izteikt vai izkliegt dusmas un sāk vaimanāt, tādējādi cenšoties piemānīt sevi un citus, saslimst ar plaušu tuberkulozi.

Kas pārmērīgi sāk uzspiest citiem un sev savus mērķus, lai uzlabotu dzīvi pēc paša priekšstatiem, tas saslimst ar bronhektāzi – bronhu paplašināšanos.

Kas jūt spīvas dusmas pret apvainojumiem, tas saslimst ar smagas formas plaušu karsoni.

Kas jūtas vainīgs un izpauž to apvainojumu veidā, tam attiecīgi rodas akūts vai hronisks bronhīts.

Kurā iemājojušas dusmas pret brīvības ierobežojumiem, tas saslimst ar pleirītu.

Pinnes simbolizē pazemojuma jūtas. Ja pinnes parādās uz sejas, tas nozīmē, ka cilvēku pazemo viss, kas pret viņa gribu kļūst pamanāms, un ko viņš nespēj noslēpt.

Pirkstu saslimšanas norāda uz tām problēmām, kuras saistītas ar pirkstu simbolizējošo cilvēku. Pirksti norāda arī uz attieksmi pret darbu, ar došanu un iegūšanu saistītām problēmām.

I pirksts – īkšķis un lielais kājas pirksts – tēvs
II pirksts     – atbilstošs kājas pirksts – māte
III pirksts – atbilstošs kājas pirksts – es
IV pirksts – atbilstošs kājas pirksts – māsas, brāļi
V pirksts – atbilstošs kājas pirksts – sveši cilvēki

Rokas saslimst, ja darbs tiek darīts iegūšanas dēļ. Kājas saslimst, ja darbs tiek darīts, lai tiktu dzīvē uz priekšu.

Kāju pēdas norāda uz ikdienas sīkajām ekonomiskajām problēmām, kā arī sieviešu ikdienišķajām  ekonomiskajām problēmām.Slimas pēdas liecina, ka cilvēks ir dusmīgs pārmērīgu ikdienas darbu dēļ. Deformētas pēdas nozīmē, ka cilvēks ikdienas darbiņus redz kā greizā spogulī, proti, tos nepareizi novērtē. Pietūkums pēdās rodas no skumjām, kas saistītas ar ikdienas ekonomiskajām problēmām.

Iegurnis simbolizē lielas vīrišķīgas un idejiskas ekonomiskās problēmas. Ja iegurnis deformēts, tas nozīmē, ka šī cilvēka attieksme pret lieliem vīrišķiem plāniem un darbiem ir šķība, izkropļota, deformēta.

Ja sieviete savā nepacietībā ķeras pie vīrieša darbiem, viņa vīrieti pazemo, bet pēc tam nesaprot, kāpēc viņas visnotaļ labais vīrs atstāj šīs zemes gaitas priekšdziedzera vēža dēļ.

Ja jūs kustoties jūtat traucējumus gūžas locītavās, tad jūsu ķermenis saka: jūs liekat šķēršļus vīriešu dzimumam saimniecības vadīšanā vai arī uzskatāt vīriešu dzimumu par traucēkli saimnieciskajā dzīvē.

Ceļi pauž principus, saskaņā ar kuriem notiek virzīšanās pa dzīvi. Kas iet piespiedu kārtā, tam ceļi saslimst. Miermīlīgam, draudzīgam un līdzsvarotam ceļiniekam ceļi ir veseli. Ceļiniekam, kas dodas uz priekšu cīnoties un mānot, ceļi ir sasisti.

Cilvēkam, kas cenšas dzīvi pārspēt viltībā, tiek bojāti meniski. No skumjām neveiksmju dēļ celī veidojas ūdens. No skumjām, ko izraisa atriebība, celī uzkrājas asinis.

Apakšstilbi pauž to, kā realizējas virzība pa dzīvi. Ja dusmojamies uz sieviešu gausumu, tiek sarauts ikru muskulis. Ja dusmojamies uz vīriešu gausumu, lūst apakšstilba kauls. Ja jūtamies pazemoti pārlieku lēnās virzības dēļ, sākas iekaisums.
Krampji apakšstilba muskuļos pauž gribas satraukumu par bailēm no virzības uz priekšu. Ja saimniecības lietas nenorit gludi, un cilvēks sāk vainot sievieti vai vīrieti, atbilstoši saslimst vai nu vēnas, vai artērijas.

Potītes locītava atbilst cilvēka vēlmēm plātīties ar saviem sasniegumiem. Kreisās potītes locītavas pietūkums liecina, ka cilvēks jūtas sarūgtināts, ja nevar palielīties ar vīra vai vīriešu sasniegumiem. Labās potītes locītavas pietūkums norāda to pašu attiecībā uz sievieti.

Neizturieties pret slimību ar naidu. Mīliet to  – tā taču ir ieradusies jums palīgā. Slimība ir jūsu skolotāja. Slimība ir pievērsusi jūsu uzmanību jūsu nepareizajai domāšanai un dzīvē pieļautajām kļūdām. Pasakiet slimībai paldies, ka tā pie jums ir atnākusi un ceļ jūsu garīgās attīstības līmeni.

Kāpēc jebkurš iekaisums, pat ja tās ir iesnas, ilgst vismaz nedēļu, tas ir, septiņas dienas? Tāpēc, ka cilvēkam analizēšanai katram čakras līmenim tiek dota viena diena. Tieši tāpēc, ja tas ir iespējams, slimības laikā vēlams septiņas dienas pagulēt mājās un apkopot domas.

Ja veltīsiet laiku sev, sapratīsiet slimības cēloni un atbrīvosiet piesaistītos stresus, tad slimība neatgriezīsies.Ja mākslīgi novērsīsiet fizisku slimību, izmantojot zāles vai ķirurģisku iejaukšanos, tad ķermenim atņemsit iespēju pasniegt savu mācību stundu. Tomēr es iesaku vienmēr apsvērt to, vai varēsit iztikt bez zālēm un ķirurģiskas iejaukšanās. Vadoties no pieredzes redzams, ka ļoti maz ir cilvēku, kuri gatavi nopietni ar sevi strādāt, tāpēc akūtā situācijā bez zālēm vai ķirurģiskas iejaukšanās nevar iztikt.

Mīliet savu ķermeni, tad jūsos būs vairāk pozitīvā.
 Atcerieties, ka mēs piedzimstot paši izvēlamies savu ķermeni, lai apgūtu nepieciešamās mācību stundas.

Ja iemācīsities sarunāties ar savu ķermeni, slimība varēs izzust uz visiem laikiem. Sarunājieties ar savu ķermeni kā ar savu labāko draugu. Jūsu ķermenis patiešām ir jūsu labākais draugs, kas nekad jūs neapmānīs.

Materiāla sagatavošanai izmantota Elvitas Rudzātes grāmata „Piedošanas mācība” (izdevējs Sokrata tautskola, 2008)

Avots: https://domatajs.lv/veseliba/