Izglītības programma “Pirmsskolas izglītības iestādes vadīšana” klātienē vai tālmācībā06.11.2020

Datumi - 06.11.2020 - 27.11.2020

Location
Sirdsapziņas skola

Sirdsapziņas skola aicina pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus piedalīties izglītības programmā “PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDES VADĪŠANA” klātienē vai tālmācībā.

Programmas mērķis: Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadītāju kompetences efektīvas izglītības iestādes darbības nodrošināšanā.

Mērķa grupa: PII vadītāji un to vietnieki.

Programmas saturs:

1.modulis: PII Kvalitātes pārvaldības sistēmas izveidošana un ieviešana (8 akad. stundas)

• Kvalitātes jēdziens. Kvalitātes vadības principi, to pielietojums.
  • Kvalitātes izmaksas. Kvalitātes pārvaldības sistēmas ieviešana.
  • Kvalitātes pārvaldības sistēmas (KPS) struktūra.
  • Politika – vīzija, mērķi, stratēģija un rīcību plāns.
  • Procesu identificēšana, to apraksts, mijiedarbība un analīze. Procesu dokumentēšana.
  • Laba darba prakse.
  • Organizatoriskā struktūra.
  • KPS atbalstošie elementi.
  • KPS sertificēšana vai atzīšana.

2. modulis: PII audzēkņu kompetenču novērtēšanas sistēmas izveidošana un ieviešana (8 akad. stundas)

• Kompetenču novērtēšanas sistēmas struktūra;
  • Kompetenču grupas un kompetences;
  • Kompetenču sasniegumu nodrošināšanai nepieciešamās metodikas izvēle;
  • Metodikas efektivitātes novērtēšana;
  • Audzēkņu kompetenču novērtēšana;
  • Audzēkņu attīstības plānu sagatavošana.
  • IT risinājums audzēkņu kompetenču novērtēšanai.

3. modulis: PII vērtības un to praktizēšana (8 akad. stundas)

• Organizācijas vērtības – kā tās noteikt?
  • Cilvēciskās vērtības – kāpēc bez tām neiztikt?
  • Formālas vērtības – kāpēc tās ir bīstamas?
  • Dzīves likumi – kāpēc tos vajadzētu zināt?
  • Personāla vadīšanas veiksmes atslēgas.

4.modulis: PII Stratēģiskā, finanšu, risku un krīzes situāciju vadīšana (8 akad. stundas)

• Stratēģiskās domāšana –  kāpēc jāraugās nākotnē?
  • Motīva loma mērķu sasniegšanā.
  • Stratēģisko mērķu savstarpējās ietekmes novērtēšana.
  • Rezultātu sasniegšanas noslēpums.
  • Finanšu pārvaldība – grāmatvedība, investīcijas, naudas plūsma un budžets.
  • Risku un krīzes situāciju vadīšana.

Metodes: Nodarbību laikā tiks skaidrotas tēmas un veikti praktiski vingrinājumi tēmas labākai izpratnei un prasmju attīstībai.

Dalībnieku guvums:

• Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar  PII “Sirdsapziņa skola” pārvaldības un audzēkņu kompetenču novērtēšanas sistēmām, kā arī redzēt, kā praksē tiek organizēts PII “Sirdsapziņas skola” darbs.
  • Dalībnieki apmācības laikā veidos PII kvalitātes pārvaldības sistēmu.
  • Dalībnieki apmācības laikā veidos PII audzēkņu kompetenču novērtēšanas sistēmu.
  • Dalībnieki apmācības laikā noteiks PII stratēģiju, mērķus un novērtēs riskus.
  • Apliecība par dalību mācībās (32 h).
  • Iespēja taupīt laika un finanšu resursus, mācoties tālmācībā caur videokonferences iekārtu.

Nodarbību norises laiks: plkst.10.00-16.00, piektdienās, 2020.gada 6., 13., 20., 27. novembris.

Nodarbību ilgums un norises vieta: 32 akad.h, Laimas iela 1, Sigulda vai tālmācība ZOOM platformā.

Nodarbību vadītāja: Elvita Rudzāte

Elvita Rudzāte ir daudzpusīga personība – jaunībā bijusi profesionāla sportiste, ar talantu mūzikā, ieguvusi divas augstākās izglītības – inženierekonomikā un psiholoģijā. Elvita vairāk nekā 20 gadus vada biznesa vadības konsultāciju firmu, izglītības iestādes, pati konsultē ne tikai biznesa vadības, bet arī dzīves jēgas un problēmu izpratnes jautājumos. Kopā ar partneriem nodibinājusi izglītības iestādes SOKRATA TAUTSKOLU un Sirdsapziņas skolu un ir šo iestāžu vadītāja. Lai nodotu citiem Latvijas iedzīvotājiem savas ilggadēji uzkrātās zināšanas un pieredzi, Elvita ir sagatavojusi grāmatu un garīgās prakses disku sēriju „Piedošanas mācība” un ir līdzautore grāmatai “Bērnu un jauniešu tikumiskā audzināšana”.

Pieteikties: zemāk aizpildot reģistrācijas formu.

Lapa facebook: